BUSHCRAFT



Bushcraft jest popularnym określeniem umiejętności przetrwania na pustyni . Termin ten był popularizowany na półkuli południowej przez Les Hiddinsa (Bush Tucker Man), a także na półkuli północnej przez Morsa Kochańskiego i niedawno zyskał znaczną wartość w Wielkiej Brytanii ze względu na popularność Ray Mearsa i jego programów na temat bushcraftu i survivalu . ,Staje się popularna także w obszarach miejskich, gdzie przeciętna osoba jest oddzielona od natury, jako sposób na powrót do swoich wiejskich korzeni.
 Określenie "bushcraft" pochodzi z umiejętności używanych przez Aborygenów w kraju buszu w Australii.Często zdanie "umiejętności dzikiej przyrody"  używane jest, ponieważ opisuje umiejętności wykorzystywane na całym świecie. Bushcraft jest aktywnością w środowisku naturalnym, a także zdobywanie umiejętności i wiedzy ludów prymitywnych i koczowniczych. Umiejętności Bushcraftu obejmują  , śledzenie , łowiectwo , rybołówstwo , budowę kryjówek, nawigację drogą naturalną, użycie narzędzi, takich jak noże i topory, poszukiwanie , pozyskiwanie wody, ręcznie rzeźbione drewno, budowa pojemników z naturalnych materiałów, plecenie sznura etc.
    Definicja bushcraftu Oxford English Dictionary to "umiejętności w sprawach związanych z życiem w krzaku". Słowo było używane w jego obecnym znaczeniu w Australii i Południowej Afryce  w XIX wieku. Bush w tym sensie jest prawdopodobnie bezpośrednim przyjęciem niderlandzkiej nazwy "bosch" (obecnie "bos") pierwotnie stosowanej w koloniach holenderskich na lasy i kraj pokryty naturalnym drzewem, ale rozszerzony na użycie w koloniach brytyjskich. W Afryce Południowej otrzymujemy Bushmana z holenderskiego "boschjesman", stosowanego przez holenderskich kolonistów do tubylców żyjących w krzaku. W Ameryce Północnej (gdzie również holenderska była kolonizacja) masz słowo "bushwacker" znajdujące się w pobliżu holenderskiego "bosch-wachter" (obecnie "boswachter"), co oznacza "leśnika" lub "leśnego strażnika".

0 komentarze:

KONTAKT

Napisz do Nas!

Odpowiemy na Twoje pytania!

Adres:

Górny Śląsk, Polska

Pracujemy:

Cały tydzień z weekendami włacznie

telefon:

+48 606 589 275

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Blog Archive

Labels

SZKOLENIE (18)